سرفصل های مهم

راهنمای شروع کار با CDN میزبان کلود


دامنه

برای اینکه بتوانید محتوای سایت خود را از طریق سرورهای CDN توزیع کنید، و از ویژگی های شتابدهی وب، افزایش امنیت و توزیع بار بهره مند شوید، باید در اولین قدم دامنه سایت خود را به CDN میزبان کلود متصل کنید.

برای اتصال سایت به CDN میزبان کلود این مراحل را طی کنید:

اتصال

هدف از عبور ترافیک از روی سرورهای CDN، تحویل محتوای استاتیک سایت از نسخه های کش شده به کاربر است. علاوه بر این می توانید درخواست های کاربران سایت را بهتر مدیریت کرده و با ویژگی های امنیتی CDN در برابر انواع حملات مخرب در امان باشید .
در صورت نیاز به ارجاع درخواست برای دریافت محتوای داینامیک نیز، سرورهای لبه CDN، درخواست را با پورت های قوی تر به سمت سرور اصلی هدایت خواهند کرد، که این موضوع سرعت پاسخ دهی را افزایش خواهد داد.

افزودن دامنه در پرتال میزبان کلود

کافیست پس از ساخت حساب کاربری، از منوی سمت راست وارد بخش "CDN ابری" شوید؛ سپس روی گزینه "انتخاب سایت" و در ادامه افزودن سایت کلیک کنید.

پس از وارد کردن آدرس دامنه و تایید شرایط و ضوابط، دو نیم سرور به شما اختصاص می یابد.

در اینجا دو نیم سرور به شما نمایش داده می شود که باید آنها را جایگزین نیم سرورهای فعلی دامنه خود کنید.

انتخاب دامنه در پرتال میزبان کلود

میزبان کلود این قابلیت را برای شما فراهم کرده تا بتوانید چندین وبسایت را در پرتال اضافه کرده و همه را در یک پلتفرم جامع و یکپارچه مدیریت کنید. در صورتی که در پرتال میزبان کلود دامنه یا ساب دامنه های متعددی اضافه کرده اید، کافیست برای مدیریت تنظیمات مربوط به هر کدام، دامنه مورد نظر را از منوی سمت چپ (مطابق تصویر) انتخاب کنید.

تغییر نیم سرورهای قبلی به NS های میزبان کلود

در این مرحله باید نیم سرورهای میزبان کلود را جایگزین نیم سرورهای اصلی دامنه سایت تان کنید. این کار باعث می شود ترافیک از مسیر سرورهای لبه (Edge) میزبان کلود عبور کرده و در صورت نیاز به سرورهای اصلی شما هدایت شوند. برای ویرایش نیم سرورهای دامنه به NS های CDN میزبان کلود باید وارد حساب کاربری خود در رجیسترار (ارائه دهنده سرویس دامنه) سایت خود شوید. سپس به تنظیمات NS مراجعه کرده و نیم سرورهای میزبان کلود را جایگزین NS های موجود کنید.

جزئیات بیشتر

NS اختصاصی

در صورتی که قصد دارید از نیم سرورهای اختصاصی خود بجای NS های میزبان کلود استفاده کنید، کافیست از پلان سازمانی CDN میزبان کلود و تنظیمات "NS اختصاصی" انتهای صفحه "مدیریت DNS" در ناحیه کاربری خود استفاده کنید.

در صورت نیاز به ارتقای پلان CDN به پلان های بالاتر، کافیست پس از افزودن دامنه، از منوی سمت راست، روی گزینه "پلان ها" کلیک کنید.

هر پلان دارای ویژگی ها و فیچرهایی است که بسته به اندازه کسب و کار و میزان درخواست های ورودی و خروجی از پلان پایه (رایگان) تا پلان سازمانی قابل انتخاب می باشند. در صورت نیاز می توانید راهنمای انتخاب پلان CDN میزبان کلود را مطالعه کنید و یا با تیم پشتیبانی ما در تماس باشید.