سرفصل های مهم

فضای ابری


ممکن است بخواهید با ابرک ساخته شده، فضای بیشتری اختصاص دهید؛ برای اینکار در صورتی که هنگام پیکربندی حداکثر فضا را به سرور اختصاص نداده بودید، می توانید با مراجعه به تنظیمات سرور ابری خود، به آن فضای ابری بیشتری اضافه کنید.

برای اینکار ابتدا دیسک ابری متصل به ابرک خود را جهت افزایش فضا انتخاب کنید:

افزایش فضای ابری

برای مثال فرض کنید نام دیسک ابری ابرک 36 باشد؛ در حال حاضر این دیسک 25 گیگ فضا دارد که برای افزایش آن کافیست ابتدا از attach بودن آن به ابرک اطمینان حاصل کنید.

سپس گزینه "تغییر اندازه" را انتخاب کنید.

در پنجره باز شده می توانید به دیسک مورد نظر فضا اضافه کنید:

در صورت نیاز می توانید برای ابرک خود یک دیسک ابری مجزا ایجاد کنید تا برای بکاپ گیری یا اهداف دیگر از آن استفاده کنید. برای این منظور از منوی سمت راست پنل وارد "سرور ابری" و سپس "دیسک ابری" شوید.

در صفحه باز شده، می توانید لیستی از دیسک های ابری ساخته شده خود را مشاهده کنید. برای ایجاد فضای جدید روی دکمه مربوطه کلیک کنید.

در پنجره باز شده نوع دیسک و فضای مورد نیاز را وارد کرده و روی دکمه اضافه کردن کلیک کنید.

اتصال دیسک به ابرک

در انتها می توانید هر کدام از دیسک های ابری ایجاد شده را به یک یا چند ابرک متصل (Attach) کنید یا در صورت نیاز آن را از ابرک جدا (Detach) کنید.

دقت داشته باشید که در صورت حذف دیسک ابری، تمام اطلاعات درون آن نیز پاک شده و قابل بازیابی نمی باشد؛ پس در صورت نیاز به فایل ها، قبل از حذف دیسک آنها را جا به جا کرده یا روی دیسکی دیگر نسخه پشتیبان تهیه کنید.